Seminář s Gabrielou Macounovou

Tak jsme měli – Dandinka a Jan – možnost poznat něco úplně nového a velmi, velmi zajímavého.  O krásném, slunečném víkendu 13. a 14. května jsme totiž měli tu čest zúčastnit se semináře vedeného paní Gabrielou Macounovou.  Pro nás něco asi tak okolo patnácti úrovní výš, než co umíme – a asi co i kdy umět budeme.  Ale zážitek to byl úžasný. Hlavně jsme mohli pochopit spoustu souvislostí, jak co dělat, ale taky jak co nedělat. Je pravda, že první pocit (a potom druhý, třetí, vlastně všechny) byl, že jsem s Dandinou zatím asi neudělal vůbec nic dobře a nemám na to buňky a nikdy se to nenaučím a jenom to kazím a vůbec… Zvláště po sobotním debaklu při praktickém výcviku jsme pochopili, že musíme jít jinudy než doteď.

Moc jsme si to užili

Moc jsme si to užili

Ale nakonec paní Macounová i nám ukázala jak dál a neděle pak byla naštěstí lepší.  A od té doby jsme se za pár týdnů v poslušnosti s Dandinkou pohnuli o hodný kus dopředu.  No, přirozeně nemáme ambice škrabat se v poslušnosti na úroveň dobrmanů nebo rotvajlerů, natož němců pracovní linie nebo dokonce šílených (to je myšleno samozřejmě jenom v dobrém) belgických ovčáků, co nutně musí překousnout každého figuranta v dohledu a uznávají jenom zkoušky asi tak IPO 12 a výš.  Ostatně, jak říká naše skvělá výcvikářka Bohuňka Šibalová, čévéčko je zařazené mezi pracovní plemena proto, že s ním je tolik práce…  Jsme přece vlci!  A umíme zase jiné věci!

Ale určitě můžeme každému, kdo chce se svým psím kamarádem dělat něco smysluplného v poslušnosti, jen a jen doporučit zkusit najít příležitost strávit alespoň víkend s paní Macounovou.  Pozitivní přístup ke psům (a velmi příjemně přímý k páníčkům), motivace, moderní výcvikové metody, srozumitelné vysvětlení jednotlivostí i souvislostí, prostě jedním slovem super…  No nejlepší bude, když to opravdu sami zkusíte a uvidíte.

A pár foteček  můžete najít, jako obvykle, v GALERII.

Publikováno v ČSV

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *